AtrakcyjneKonkursy.pl w liczbach

Konkursy to nieodłączny element większości strategii marketingowych i promocyjnych marki w internecie. Co najważniejsze, zorganizowanie konkursu nie jest takie trudne i wcale nie musi być drogim kanałem reklamy. Niezależnie od tego, czy jest to konkurs z drobną nagrodą, czy konkurs wymagający większego zaangażowania, jednego możemy być pewni – to gotowy pomysł na reklamę własnej marki. 

Tym razem, chcielibyśmy Wam zaprezentować odrobinę statystyk dotyczących konkursów, które dla jednych oznaczają ciekawą formę rozrywki i poznanie nowej marki, produktów czy usługi, a dla drugich stanowią idealną formę promocji własnych przedsięwzięć. Dzięki uprzejmości serwisu AtrakcyjneKonkursy.pl mamy możliwość zaprezentowania Wam danych z branży konkursowej. AtrakcyjneKonkursy.pl to ogólnopolski serwis z konkursami, jeden z wiodących w swojej branży portali, który ułatwia użytkownikom dotarcie do licznych konkursów. AtrakcyjneKonkursy.pl to najprawdopodobniej pierwszy serwis w swojej branży, który postanowił podzielić się z nami wszystkimi liczbami, charakteryzującymi jego działalność w 2016 roku. Zostały zebrane przeróżne dane dot. ilości dodanych konkursów do serwisu, przeprowadzonych promocji, wygenerowanych kliknięć i zrobionych leadów. Wszystko po to, abyście mieli jeszcze lepsze rozeznanie w tej branży jak i w wartości jaką za sobą niesie serwis AtrakcyjneKonkursy.pl.

Konkurs pozostaje nadal idealnym narzędziem do promocji własnych biznesów, do podtrzymywania pozytywnych relacji ze odbiorcami, promocji nowych produktów lub usług, komunikacji z potencjalnymi Klientami. Poniższe liczby świadczą o tym, że organizowane przez nas wszystkich konkursy, są nadal bardzo lubianym rozwiązaniem i przyjemnie przyjmowaną przez użytkowników komunikacją. Stąd też AtrakcyjneKonkursy.pl w najbliższym czasie zostaną wzbogacone o dodatkowe możliwości, które pozwolą na jeszcze większe zasięgi w dotarciu do szerszego grona odbiorców.

Z poniższego raportu przygotowanego specjalnie dla cgmarketing.pl możemy dowiedzieć się ciekawych faktów. W 2016 roku dodawano średnio ok. 9 konkursów dziennie, gdzie sobota i niedziela charakteryzowały się zdecydowanym „lenistwem” wśród osób dodających konkurs do serwisu AtrakcyjneKonkursy.pl, co autorów raportu podobno nie dziwi – weekendy są w większości czasem wolnym od pracy. Idąc tym tropem dalej, możemy zobaczyć wykres przedstawiający dodawanie konkursów w zależności od miesiąca. Tutaj styczeń charakteryzuje się najmniejszą aktywnością, co w stopniu generalnym jest w biznesie zjawiskiem dość powszechnym, to wzmożoną aktywność obserwujemy w miesiącach okalających okres wakacyjny – czerwcu i wrześniu. Patrząc z kolei na najpopularniejsze kategorie pod względem dodawanych konkursów, widać wyraźnie, że duża większość konkursów była skierowana głównie do kobiet. Aż 1473 konkursy z 3328, czyli 44% wszystkich dodanych konkursów do serwisu AtrakcyjneKonkursy.pl stanowiły wyzwania z nagrodami dla kobiet. Tworzymy konkursy głównie dla kobiet, bo z kolei to one stanowią główną grupę docelową – ok. 60% użytkowników AtrakcyjneKonkursy.pl to właśnie kobiety.

Życzymy miłej lektury i zachęcamy do zamieszczania konkursów w AtrakcyjneKonkursy.pl.

No Comments

Leave a Reply

SKONTAKTUJ SIĘ


Wpadnij na kawę i dopytaj o szczegóły:

Adres:

cgmarketing.pl
ul. Łódzka 8/12 lok. 10.1
42-218 Częstochowa

Tel:

+48 531 731 317

E-Mail:

biuro@cgmarketing.pl

Account Manager

karol.niezgoda@cgmarketing.pl

Zapraszamy

24/7
cgm-agencja-reklamy

  IMIĘ/FIRMA (wymagane)

  EMAIL(wymagane)

  TELEFON (OPCJONALNIE)

  Treść wiadomości

  Pomyśl o swoim sukcesie. Twoją firmą zajmą się

  młodzi i kreatywni w biznesie