„Psychologia Sprzedaży – droga do sprawczości, niezależności i pieniędzy” – recenzja

Mateusz Grzesiak? Hmm..dopiero od 2-3 lat jest mi znane to nazwisko. Jego osoba pojawiła się w jednej z rozmów z moim znajomym, z którym od czasu do czasu spotykamy się na kawę aby przedyskutować bieżące tematy związane z biznesem, giełdą, handlem, a dokładniej właśnie sprzedażą. Sposób w jaki o Mateuszu opowiadał i rzeczy, które o nim opowiadał wywarły na mnie ogromne zainteresowanie, co zapewne dało się zauważyć. Powiedziałem wtedy, że na pewno wieczorem uzupełnię swoją wiedzę na temat osoby Mateusza.

Pierwszą książką Mateusza Grzesiaka, którą przeczytałem, była właśnie pozycja opisująca zagadnienia psychologii sprzedaży. Swoją drogą – czy sprzedaż nie miała miejsca już wtedy, przy moim spotkaniu ze znajomym, który opowiedział mi o Mateuszu? Oczywiście, że tak. I właśnie o tym jest ta książka – sprzedaż jest wszędzie. Codziennie sprzedajemy swoje racje, pomysły, historie innym ludziom, nauczyciel sprzedaje wiedzę uczniom, rodzic sprzedaje dziecku swoją strategię radzenia sobie z rzeczywistością, którą jego dziecko poznaje, a osoba poszukująca pracy sprzedaje swojemu przyszłemu pracodawcy wizję, jak zmieni jego firmę, gdy zostanie przez niego zatrudniony.

Pisząc swoją recenzję również w pewien sposób sprzedaję Tobie własną opinię nt. książki Mateusza. Sprzedaż spotkamy wszędzie i tylko od nas i naszych umiejętności zależy skuteczność jej używania. Tak, sprzedaż to zestaw umiejętności, których każdy z nas może się nauczyć. To jedna z wielu definicji sprzedaży, ale z tą spotkasz się w książce Mateusza Grzesiaka i dowiesz się jakie umiejętności sprzedaży pozwolą na wiarygodne komunikowanie klientowi, że oferowany produkt zaspokoi jego potrzeby. Umiejętności miękkie, sztuka porozumiewania się, zawierania kompromisów oraz zrozumienia drugiej strony, niezależnie czy jest to Twój kontrahent, znajomy, Pan/Pani z call center, Twoja żona czy dziecko, wiedza zawarta w „Psychologii Sprzedaży” przybliży Cię do osiągnięcia wyższego stopnia w ich rozwoju.

Dla mnie to jedna z podstawowych książek z działu psychologii i samorozwoju, opisująca w jaki sposób możemy wyrabiać i doskonalić swoje umiejętności sprzedaży. Gdy zapoznasz się z „Psychologią Sprzedaży” zachęcam Cię następnie do odwiedzenia kanału youtube Mateusza i sprawdzenia kilku jego filmów. Dlaczego? Myślę, że z łatwością zaobserwujesz jak skutecznie Mateusz wykorzystuje opisane w książce techniki i jak często z nich korzysta, a następnie sam odpowiesz sobie na pytanie „czy to naprawdę działa?”


Tytuł: Psychologia Sprzedaży – droga do sprawczości, niezależności i pieniędzy
Autorzy: Mateusz Grzesiak
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Helion

No Comments

Leave a Reply

SKONTAKTUJ SIĘ


Wpadnij na kawę i dopytaj o szczegóły:

Adres:

cgmarketing.pl
ul. Łódzka 8/12 lok. 10.1
42-218 Częstochowa

Tel:

+48 531 731 317

E-Mail:

biuro@cgmarketing.pl

Account Manager

karol.niezgoda@cgmarketing.pl

Zapraszamy

24/7
cgm-agencja-reklamy

  IMIĘ/FIRMA (wymagane)

  EMAIL(wymagane)

  TELEFON (OPCJONALNIE)

  Treść wiadomości

  Pomyśl o swoim sukcesie. Twoją firmą zajmą się

  młodzi i kreatywni w biznesie