Sklep pięknie wykadrowany, czyli jak sprzedawać plakaty i obrazy

Kto z nas nie ma w domu na ścianie kolorowego plakatu albo obrazu? A kto z was myślał, żeby je sprzedawać w sieci?

W ostatnim raporcie Gemiusa „Ecommerce w Polsce”, produkty z kategorii „meble i wystój wnętrz” wyprzedzały pośród najchętniej kupowanych towarów w e-sklepach biżuterię i multimedia. Na pytanie: co w ostatnim czasie kupowałeś/aś w sklepie internetowym i co zamierzasz kupić w przyszłości, na produkty z tej kategorii wskazywało 37% badanych. I to do nich (choć nie tylko, bo przecież zależy ci na szerokim gronie odbiorców) powinieneś kierować swoją ofertę, jeśli tylko projektujesz i sprzedajesz grafiki, plakaty lub obrazy.

sklepy-internetowe-co-sie-sprzedaje

O tym, że własny sklep internetowy to idealne miejsce dla takiej działalności, najlepiej świadczą poniższe przykłady – sklepy już uruchomione na platformie Shoper przez grafików i artystów plastyków. Sam tylko zobacz, jak ładne rzeczy sprzedają:

Dawid Ryski
Sklep znakomitego ilustratora i rysownika, którego prace wystawiane były dotąd w Europie i USA, publikowane m.in. w „Przekroju” i „Dużym Formacie”, a także zdobiły okładki kwartalnika „Gazeta Magnetofonowa”. Teraz niektóre z jego dzieł, można też kupić online – w ofercie są m.in. plakaty, które Dawid rysował na zlecenie festiwali i wydarzeń muzycznych, ale co w nich najciekawsze, nie trzeba być wcale wielkim fanem muzyki, by stały się małymi dziełami w naszym domu. Egzemplarze są sygnowane i stemplowane.

dawidryski

Minimal Mill
Studio projektowe, zrzeszające niezależnych grafików i artystów, m.in. z Belgii, Francji, Nowej Zelandii, Polski i Portugalii, którzy tworzą autorskie, minimalistyczne grafiki inspirowane popkulturą. Na jego stronie czytamy, że twórcom szczególnie bliskie są alternatywne plakaty bazujące na kultowych filmach i niezależnej muzyce – „Minimal Mill powstał dla miłośników wyjątkowych wnętrz i nowoczesnego designu. Nasze prace to nie tylko estetyczna dekoracja, lecz również inspirujące dopełnienie wnętrza twojego mieszkania, biura, pracowni”. Plakaty – dostępne w kategoriach Filmowe, Podróżnicze, Muzyczne, Kuchenne i Cytaty – drukowane są za pomocą ekologicznych, bezwonnych tuszy pigmentowych i oczywiście w fotograficznej jakości.

minimal

Lemonducky
Sposób na oryginalne i modne plakaty, które mogą być świetną ozdobą dla twojego domu, znalazł też sklep Lemonducky – z tą tylko różnicą na tle wcześniej wymienionych, że tutaj większe pole manewru ma zamawiający. „Każdy z plakatów dostosujemy dla ciebie (kolor, imiona, daty itp.), w miarę możliwości przygotujemy projekt według twojego życzenia” – zachęcają autorzy. Towary wysyłają „do każdego miejsca na świecie” i starają się realizować personalizowane plakaty maksymalnie do 10 dni roboczych.

lemonducky

Posterilla
„Stworzyliśmy ten sklep dla miłośników wnętrz oraz wszystkich, którzy żyją z pasją oraz poszukują inspiracji.” Są tu tacy? Jeśli tak, warto zajrzeć do Posterilli, żeby sprawdzić, co ma w swojej ofercie albo po to, by podejrzeć, jak można sprzedawać plakaty, obrazy i podobne elementy wystroju wnętrz. A jak widać na załączonym przykładzie, można to robić w kontrze do tendencji rynkowych: „Wielotysięczne reprodukcje i sztampowy design zostawiliśmy marketom. Na naszej witrynie znajdziesz bardzo różne i wyjątkowe plakaty, a to dlatego, że nasz sklep online powstał z prawdziwej pasji do niebanalnych wnętrz” – czytamy na stronie. Gdzieś między plakatami motywacyjnymi, z napisami i tymi dla dzieci.

posterilla

Sklep Mleczko
Najstarszy z prezentowanych tu sklepów i chyba ten z najbardziej rozpoznawalnym nazwiskiem – galeria autorska Andrzeja Mleczki powstała w Krakowie 1982 roku, ale idąc z duchem czasu przeniosła się też do internetu. Dziś, obok najpopularniejszych w dorobku artysty rysunków i książek, można w niej znaleźć też plakaty, albumy i kartki pocztowe – wśród tych pierwszych dostępne zarówno dzieła polsko-, jak i angielskojęzyczne, kolorowe oraz czarno-białe. A dla największych fanów talentu pana Andrzeja – jeśli ktoś chce uzyskać autograf lub dedykację, musi wpisać pożądaną frazę w polu „Uwagi” przy finalizacji zamówienia.
Sprzedając w końcu taki asortyment jak plakaty i wydruki do wystroju wnętrz, które mają do nas “przemawiać” trzeba pamiętać, by być naprawdę blisko klienta. I nie mam tu na myśli kwestii logistyki.

sklepmleczko

Materiał opublikowany został dzięki naszemu partnerowi, marce Shoper. Dziękujemy!
Źródło

No Comments

Leave a Reply

SKONTAKTUJ SIĘ


Wpadnij na kawę i dopytaj o szczegóły:

Adres:

cgmarketing.pl
ul. Łódzka 8/12 lok. 5.1
42-218 Częstochowa

Tel:

+48 531 731 317

E-Mail:

biuro@cgmarketing.pl

Account Manager

karol.niezgoda@cgmarketing.pl

Zapraszamy

24/7
cgmarketing_agency

IMIĘ/FIRMA (wymagane)

EMAIL(wymagane)

TELEFON (OPCJONALNIE)

Treść wiadomości

Pomyśl o swoim sukcesie. Twoją firmą zajmą się

młodzi i kreatywni w biznesie