Bez gotówki i ze smartfonem – nowy raport o płatnościach online

Najwygodniejsza i najpopularniejsza metoda płatności w sklepach internetowych? Oczywiście, że bez gotówki. I z każdego urządzenia.

Pod koniec 2016 roku pisaliśmy na tym blogu, że „rośnie przewaga zakupów realizowanych dzięki szybkim płatnościom online – gotówką opłacono ledwie 30% transakcji”. Dziś mamy na to więcej dowodów – wszystkie zebraliśmy w raporcie, który można pobrać i przeczytać za darmo poniżej.

Dane pochodzą z ponad 10 tys. e-sklepów korzystających z platformy Shoper, z okresu październik 2016 – marzec 2017. Wynika z nich jasno, że klienci sklepów internetowych najchętniej płacą dziś za pomocą płatności online, choć… wciąż duża część e-sklepów nie umożliwia takiego sposobu zapłaty za towar.

Ale to nie wszystko – popularność metod płatności znacznie różni się w poszczególnych branżach. Liderem płatności online są e-sklepy z książkami i multimediami. W ten sposób ich klienci opłacili 57 proc. zamówień. W większości sklepów przelewy online stanowią wiodącą metodę płatności, wyjątkiem są jedynie e-biznesy z asortymentem takim jak: komputery, delikatesy oraz hobby, w których najpopularniejsze są zwykłe przelewy. Zupełnie po przeciwnej stronie plasuje się branża motoryzacyjna, w której większość płatności za zamówienia odbywa się poza internetem. Za części samochodowe klienci najczęściej płacą za pobraniem (32 proc.) lub w punkcie odbioru (20 proc.).

Pobierz cały raport tutaj.

 

Materiał opublikowany został dzięki naszemu partnerowi, marce Shoper. Dziękujemy!
Źródło

No Comments

Leave a Reply

SKONTAKTUJ SIĘ


Wpadnij na kawę i dopytaj o szczegóły:

Adres:

cgmarketing.pl
ul. Łódzka 8/12 lok. 5.1
42-218 Częstochowa

Tel:

+48 531 731 317

E-Mail:

biuro@cgmarketing.pl

Account Manager

karol.niezgoda@cgmarketing.pl

Zapraszamy

24/7
cgmarketing_agency

IMIĘ/FIRMA (wymagane)

EMAIL(wymagane)

TELEFON (OPCJONALNIE)

Treść wiadomości

Pomyśl o swoim sukcesie. Twoją firmą zajmą się

młodzi i kreatywni w biznesie